Strona główna Miasto Łańcut Oszuści znów w akcji

Oszuści znów w akcji

49
0

Łańcuccy policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy podszywają się pod znajomych czy członków rodziny na portalach społecznościowych. Za pomocą przejętych kont lub komunikatorów internetowych rozsyłają prośby o pożyczkę, prosząc o przesłanie krótkiego kodu do szybkich przelewów. 

W niedzielę, łańcuccy policjanci przyjęli kolejne zgłoszenie dotyczące włamania i przejęcia konta na jednym z portali społecznościowych. Za jego pomocą, nieznany sprawca rozesłał do kilkunastu osób wiadomość o potrzebie pilnej pożyczki. W tym celu oszust poprosił o wygenerowanie oraz przesłanie kodu do szybkich przelewów, dzięki czemu mógł dokonać wypłaty gotówki z dowolnego bankomatu.

Do wyłudzenia pieniędzy jednak nie doszło. Jedna z osób, do której trafiła prośba o pożyczkę, skontaktowała się telefonicznie z właścicielem konta. Mężczyzna zaprzeczył, aby to on był autorem wiadomości i szybko poinformował pozostałych znajomych o przejęciu konta i próbie oszustwa. 

Dzisiaj, do łańcuckiej komendy zgłosiła się kolejna osoba, której konto społecznościowe zostało przejęte. Dlatego pamiętajmy, aby zawsze weryfikować otrzymane prośby o pożyczkę za pomocą krótkiego kodu do szybkich przelewów. Przed dokonaniem transakcji, zadzwońmy i upewnijmy się, czy faktycznie to nasz znajomy lub członek rodziny potrzebuje pieniędzy.