Strona główna Wiadomości Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu

Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu

96
0

W weekend, łańcuccy policjanci prowadzili działania mające na celu eliminacje z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców. Podczas akcji „Trzeźwy powiat”, funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, którzy po alkoholu usiedli za kierownicę. Jeden z nich nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.

Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w piątek rano. Po godz. 8, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki Opel, którym kierowała 55-letnia mieszkanka gminy Białobrzegi. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że kobieta prowadziła samochód mając ponad 0,5 promila alkoholu.

Ponad promil alkoholu miał natomiast kierowca volkswagena, którego policjanci zatrzymali w sobotę po godz. 13, w Medynii Głogowskiej. Tym razem po spożyciu alkoholu za kierownicą usiadł 48-letni mieszkaniec gminy Czarna. Podczas kontroli okazało się również, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy.

Teraz za prowadzenie pojazdów, będąc w stanie nietrzeźwości, oboje kierujących odpowie przed sądem. Kobieta będzie odpowiadała za przestępstwo, a 48-latek za wykroczenie. Dodatkowo mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień.

Poprzedni artykułMichał Daniel nowym zawodnikiem SPEC Stali Łańcut
Następny artykułWielki pożar budynku gospodarczego w Husowie [foto]