Strona główna Wiadomości NIELETNI WŁAMYWACZE W RĘKACH POLICJANTÓW

NIELETNI WŁAMYWACZE W RĘKACH POLICJANTÓW

175
0

Łańcuccy policjanci zatrzymali sprawców włamania do budynków magazynowego i mieszkalnego w Brzózie Stadnickiej. Sprawcami tych zdarzeń okazali się dwaj nieletni mieszkańcy naszego powiatu.

Do pierwszego włamania doszło w nocy z 26 na 27 września br. kiedy to sprawcy włamali się do budynku magazynowego, gdzie z wnętrza zabrali ponad 100 sztuk piwa i napoje energetyczne oraz narzędzie elektryczne.

Kolejne włamanie miało miejsce 4 października br. również na terenie miejscowości Brzóza Stadnicka. Sprawcy działając analogicznie, włamali się do wnętrza domu mieszkalnego, skąd skradli saszetkę z dokumentami, rower i pieniądze w kwocie 5000 zł.

Policjanci z łańcuckiej jednostki prowadzili czynności zmierzające do ustalenia sprawcy włamań i kradzieży w miejscowości Brzóza Stadnicka. Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego na miejscu zdarzeń zabezpieczali ślady i dowody, wykonywali dokumentację fotograficzną i oględziny. Podjęte w tej sprawie czynności doprowadziły do ustalenia i zatrzymania dwóch nieletnich włamywaczy, którym okazali się 15 i 16-letni mieszkańcy naszego powiatu.

Sprawcy zostali zatrzymani i usłyszeli już zarzuty. Materiały w tej sprawie zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Łańcucie.

ź: KPP Łańcut