Strona główna Miasto Łańcut Łańcut upamiętnił bohaterów Powstania Warszawskiego

Łańcut upamiętnił bohaterów Powstania Warszawskiego [FOTO]

268
0

Dziś po raz szósty, na łańcuckich plantach oddano hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Uroczystości zorganizowała Młodzież Wszechpolska i FUNDACJA WCZORAJ I JUTRO.

Jak w minionych latach, tradycyjnie w godzinę „W” o 17:00 zawyły syreny. Kolejno zgromadzeni na plantach odśpiewali hymn, ksiądz diakon poprowadził modlitwę, a dalej odbyły się okolicznościowe przemówienia. W tym roku spotkanie upamiętniające bohaterów stolicy uświetniły występy artystyczne: piosenek powstańczych w wykonaniu Karoliny Władyki i wierszy w wykonaniu Natalii Machały i Izabeli Pomykały.


Na zakończenie organizatorzy rozprowadzili śpiewniki i zachęcili do zaśpiewania takich powstańczych pieśni jak: „Warszawskie dzieci”, czy „Pałacyk Michla”. Na Plantach zjawiło się ok. 300 osób. Pierwszy raz udział wzięły dwie łańcuckie grupy rekonstrukcji historycznej: „Ordona” i „10 Pułku Strzelców Konnych” Podczas wydarzenia prowadzona była zbiórka na chorego na SMA Julka Wilka z naszego miasta. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć: