Strona główna Miasto Łańcut Kolejni pijani kierowcy na drogach powiatu łańcuckiego

Kolejni pijani kierowcy na drogach powiatu łańcuckiego

219
0

W weekend łańcuccy policjanci prowadzili działania mające na celu eliminacje z ruchu drogowego pijanych kierowców. Podczas akcji „Trzeźwy powiat”, funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców, którzy mimo wypitego wcześniej alkoholu, usiedli za kierownice. Jeden z nich objęty był również sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. 

Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w sobotę w Kraczkowej. Około godz. 9.30, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki Seat, którym kierował 34-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego prawie 2 promile alkoholu. Okazało się również, że 34-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jego pojazd nie jest dopuszczony do ruchu. 

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany po godz. 18, w Białobrzegach. Tym razem po alkoholu za kierownicą renaulta usiadł 28-letni mieszkaniec gminy Żołynia. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny prawie 1,5 promila alkoholu. 

Ponad promil alkoholu miał natomiast jadący w niedzielę drogą krajową nr 94 kierowca volkswagena.  33-letni mieszkaniec gminy Łańcut został zatrzymany do kontroli drogowej po godz. 9 w Kosinie, gdy popełnił wykroczenie drogowe.

Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźni odpowiedzą przed sądem. 34-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego odpowie również za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.