Strona główna Gmina Rakszawa Już 14 września szczepionkobus zawita do Rakszawy

Już 14 września szczepionkobus zawita do Rakszawy

283
0

14 września br. w godzinach 13.00-16.00 przed Urzędem Gminy w Rakszawie będzie można zaszczepić się przeciwko Covid-19 w mobilnym punkcie szczepień – specjalnie przygotowanym do tego celu autobusie – Szczepionkobusie.
Inicjatorem akcji jest wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, samorządy lokalne oraz AUTOSAN sp z o. o.
Szczepienia są wykonywane przez zespół medyczny z firmy Lux Med w Rzeszowie.

Chętni mogą skorzystać z preparatów firm: Pfizer oraz Johnson&Johnson.
Jeśli do punktu szczepień zgłosi się osoba nieletnia wraz z rodzicem, deklarująca chęć zaszczepienia się przeciw Covid-19, to dzięki dostępności szczepionki Pfizer, będzie to możliwe.

Przed zgłoszeniem na szczepienie trzeba wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu. Należy w nim podać imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer paszportu zarówno dziecka jak i rodzica. W przypadku osób małoletnich rodzic musi wyrazić zgodę na szczepienie. Zgodnie ustawą o zawodzie lekarza, gdy dziecko ma powyżej 16 lat wymagane są podpisy rodzica i dziecka, jeżeli dziecko ma mniej niż 16 lat, formularz podpisuje tylko rodzic. Kwalifikacji do szczepienia każdorazowo w przypadku osób niepełnoletnich dokonuje lekarz. Cały proces szczepienia obejmuje: zgodę rodzica, kwestionariusz, kwalifikację lekarza oraz szczepienie.