Strona główna Wiadomości JUBILEUSZ 35-LECIA ZESPOŁU TANECZNEGO ISKIERKA

JUBILEUSZ 35-LECIA ZESPOŁU TANECZNEGO ISKIERKA

263
0

7 października na deskach hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie odbyła się wielka Gala Jubileuszowa Zespołu Tanecznego Iskierka, który w tym roku obchodzi 35-lecie istnienia.

Iskierka to jeden z najbardziej utytułowanych klubów tanecznych w Polsce. Jest multimedalistą Mistrzostw Polski i wielokrotnym medalistą Mistrzostw Europy i Świata. W swoim dorobku ma również złoty i srebrny medal Pucharu Świata. Zespół funkcjonuje przy Szkole Podstawowej nr 3 w Łańcucie i Łańcuckim Stowarzyszeniu Wspierania Edukacji Artystycznej „Gest”, a jego kierownikiem artystycznym i trenerem jest Ewa Hołub.

Publiczność, która wypełniła w tym dniu trybuny MOSiR do ostatniego miejsca, przez dwie godziny mogła podziwiać przepiękne choreografie Iskierki, a tym samym ogromną pracę wkładaną w każdy występ, zaangażowanie trenerów i tancerzy, przepiękne kostiumy, a przede wszystkim wielką pasję Iskierek i ich miłość do tańca.

Podczas gali, poza przepięknymi układami Iskierki, wystąpili także: tancerze z Grawitacja Dance Academy – grupa GRW Skillz, Łukasz Świrk – człowiek flaga i Konrad Baum.

Współorganizatorem Jubileuszu był Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak, który mówił podczas gali: Jak powiedział znany pisarz Paulo Coelho – „O tańcu nie da się mówić. Taniec trzeba tańczyć”. I rzeczywiście nie da się wyrazić słowami ogromu pracy wychowawczej i artystycznej, którą przez trzydzieści pięć lat wykonywali trenerzy oraz wszyscy zaangażowani w powstanie i działalność Zespołu Tanecznego Iskierka. Nie sposób wypowiedzieć i nazwać emocji, które towarzyszą każdemu układowi tanecznemu, każdemu ruchowi tancerza oraz całej pracy, którą wkłada w swoje samodoskonalenie.Wreszcie nie da się określić tego, co czują widzowie, którzy patrzą i podziwiają Wasze występy, Waszą pasję i miłość widoczną w każdym tańcu.

Miło nam jest poinformować, że Pani Ewa Hołub otrzymała w dniu Jubileuszu odznakę honorową ”Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego na wniosek Burmistrza Miasta Łańcuta Stanisława Gwizdaka.

ź: UM ŁAŃCUT