Strona główna Wiadomości Jechał przez teren zabudowany 108 km/h. Stracił prawko, dostał mandat

Jechał przez teren zabudowany 108 km/h. Stracił prawko, dostał mandat

231
0

Mandat, punkty karne oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy – to konsekwencje, jakie wczoraj poniósł kierujący citroenem, który w obszarze zabudowanym, przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Policjanci łańcuckiej drogówki systematycznie patrolują miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Na bieżąco również weryfikują zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców naszego powiatu.

Wczoraj funkcjonariusze łańcuckiej drogówki, w miejscowości Smolarzyny, zatrzymali kierującego pojazdem marki Citroen. 32-letni mieszkaniec Rzeszowa w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 108 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

Policja przypomina, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h grozi, nie tylko wysoki mandat i 10 punktów karnych, ale przed wszystkim utrata prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Pamiętajmy również, że jadąc z dużą prędkością, stwarzamy śmiertelne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.