Strona główna Gmina Łańcut Gmina Łańcut może nie wywierać presji w sprawie szczepień

Gmina Łańcut może nie wywierać presji w sprawie szczepień

245
0

Do rady gminy Łańcut wpłynęły już dwie petycje o zajecie stanowiska w sprawie szczepionek przeciwko COViD-19.

O tym czy petycja zostanie przyjęta zdecydują wyłącznie radni gminy Łańcut. Nie ukrywam, że będę zachęcał radnych do jej przyjęcia. Bo petycja nie jest przeciwko szczepieniom czy medycynie jest ona jedynie sprzeciwem wobec jakichkolwiek prób wywierania presji na ludzi w sprawie szczepień na C-19. – oznajmił Jakub Czarnota – wójt łańcuckiej gminy.

Petycję podsunęli pod obrady mieszkańcy sołectwa Rogóżno i stowarzyszenie Tradycyjne Podkarpacie. Obie petycje sprzeciwiają się przymusowi szczepień. Powodem tego jest obawa, gdyż szczepionki nie zostały poddane należytemu sprawdzeniu, zanim zostały udostępnione.

Stanowisko to uzasadniamy artykułem 39 Konstytucji RP zabraniającej poddawania obywateli eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody. – napisali członkowie stowarzyszenia Tradycyjne Podkarpacie w treści petycji.

Jeśli Państwo jako mieszkańcy gminy Łańcut zgadzacie się z treścią petycji i jesteście za tym by została przyjęta to zachęcam do wyrażenia swojego poparcia poprzez udostępnianie, komentowanie i lajkowanie tego postu. – poprosił wójt. Post dostępny poniżej.