Ten rok jest inny niż wszystkie, i jarmark też inny będzie niż zawsze… – napisali organizatorzy. Jarmark odbędzie się 22. i 23. sierpnia. Ogłoszony został też konkurs wyrobów ceramicznych.

Ten rok jest inny niż wszystkie, i jarmark też inny będzie niż zawsze… Nazywamy go Małym Jarmarkiem Garncarskim bo będzie musiał być kameralny – ale przez to też bardziej urokliwy
Jak widzicie termin też trochę inny ale już ostateczny! – 
promowali organizatorzy na Facebook.

Jednocześnie organizowany jest I Podkarpacki Konkurs Ceramiczny “Medynia 2020”. Tematem jest “Gliniany Lampion”, a więcej informacji, jak również regulamin, można znaleźć TUTAJ.Konkurs skierowany jest do  pracowni ceramicznych i indywidualnych twórców z terenu Podkarpacia. Inspirowany jest ponad wiekowymi tradycjami jednego z największych w Polsce ośrodków  garncarskich w Medyni Głogowskiej. – napisano na Facebook.

Wspierają nas min. MKiDN, NCK, Województwo Podkarpackie – i oczywiście Gmina Czarna. – pisali organizatorzy o współpracy przy tym wydarzeniu.

Sprawdźcie także letnią ofertę Ośrodka Garncarskiego w Medyni. Ośrodek proponuje m.in. zwiedzanie, malowanie wyrobów i rodzinne warsztaty.Poniżej fotorelacja z zeszłorocznych obchodów.

Organizatorzy przypominają, że uczestnicy Jarmarku powinni mieć maseczki:

UWAGA! W ZWIĄZKU Z WCIĄŻ ROSNĄCĄ ZACHOROWALNOŚCIĄ ORAZ OTRZYMANYMI ZALECENIAMI PROSIMY UCZESTNIKÓW WYDARZENIA JARMARK…

Opublikowany przez GOKiR w Czarnej Piątek, 21 sierpnia 2020