Strona główna Miasto Łańcut Dzień meczowy dla SPEC Stali. Drużyny kobiet i mężczyzn zagrają na wyjazdach

Dzień meczowy dla SPEC Stali. Drużyny kobiet i mężczyzn zagrają na wyjazdach

151
0

W sobotę obie drużyny seniorskie SPEC Stali Łańcut rozegrają kolejne mecze ligowe. Drużyna mężczyzn zagra na wyjeździe z Sokołem Nisko, początek spotkania o godzinie 14.30.

Niżański Sokół jest beniaminkiem IV ligi, lecz to określenie nie bardzo do niego pasuje – zielono-czerwoni na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia przez osiem sezonów rywalizowali na najwyższym podkarpackim poziomie, a tylko dwukrotnie (w sezonach 2019/2020 i 2021/2022) zaliczyli występy w klasie okręgowej, którą opuszczali już w następnym sezonie. W czerwcu bieżącego roku Sokół zwyciężył w grupie stalowowolskiej okręgówki i z dorobkiem 70 punktów ze sporą sześciopunktową przewagą nad Stalą Gorzyce oraz dziesięciopunktową nad Unią Nowa Sarzyna awansował do obecnej ligi. Drużyna Pawła Wtorka i Artura Lebiody przed sezonem zachowała niemal komplet zawodników, którzy wywalczyli prolongatę do wyższej ligi, ale dokonali jednak kilku wzmocnień kontraktując m.in. Michał Mistrzyka z Sokoła Kamień czy Adriana Chamerę z Głogovii Głogów Małopolski.

Mecz drugiej kolejki rozegrają Stalowe Dziewczyny. Nowo powstała sekcja kobiet zagra na wyjeździe z Koroną Tuchla. Przeciwniczki w pierwszej kolejce pauzowały, będą więc rozpoczynały ligowe granie. Pierwszy gwizdek an stadionie w Tuchli k. Jarosławia o 16:00.