Strona główna Wiadomości Dzięki świadkom ujęto nietrzeźwych kierowców

Dzięki świadkom ujęto nietrzeźwych kierowców

109
0

Tylko wczoraj łańcuccy policjanci interweniowali wobec dwóch kierujących, którzy mając ponad 2 promile alkoholu usiedli za kierownicą swoich pojazdów. Zatrzymanie pijanych kierowców było możliwe dzięki reakcji osób postronnych.

Około godz. 17, policjanci otrzymali zgłoszenie o kierującym skuterem, który prawdopodobnie będąc pod działaniem alkoholu, wyjechał z parkingu jednego ze sklepów spożywczych w miejscowości Czarna. Według przekazanych informacji, kierowca jednośladu przewrócił się, a dalszą jazdę uniemożliwili mu świadkowie. Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie. Kierowcą skutera okazał się 47-letni mieszkaniec gminy Czarna. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Okazało się również, że 47-latek miał już zatrzymane prawo jazdy, a jego pojazd nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia. 

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przed godz. 20, w Budach Łańcuckich.  23-letni mieszkaniec gminy Białobrzegi, mając blisko 2 promile prowadził osobowego volkswagena. Tym razem także wyeliminowanie z ruchu drogowego pijanego kierowcy było możliwe dzięki informacjom przekazanym przez innego uczestnika ruchu drogowego. 

Teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Na szczęście i tym razem znalazły się osoby, które nie były obojętne.

Poprzedni artykułPrezydent w Markowej. Utrudnienia w ruchu
Następny artykułOdpady gabarytowe podrzucone na parking przy żłobku w Kosinie