Strona główna Wiadomości Działania „Prędkość” na drogach powiatu. Piraci drogowi ukarani

Działania „Prędkość” na drogach powiatu. Piraci drogowi ukarani

150
0

Policjanci łańcuckiej drogówki prowadzili wczoraj działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Na terenie powiatu łańcuckiego funkcjonariusze zatrzymali kilkunastu kierowców, którzy znacząco przekroczyli dopuszczalną prędkość. Jeden z nich został ukarany 10 punktami karnymi i mandatem w wysokości 2000 zł.

Nadmierna prędkość jest od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego łańcuckiej komendy systematycznie patrolują miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Na bieżąco również weryfikują zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców naszego powiatu.

Wczoraj łańcuccy policjanci prowadzili działania pn. „Prędkość”, których głównym celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Mundurowi ujawnili kilkunastu kierowców mających tzw. „ciężką nogę”. Kierujący, którzy nie przestrzegali obowiązujących ograniczeń prędkości, zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Najwyższy mandat otrzymał 21-letni kierowca audi, którego łańcuccy policjanci zatrzymali przed godz. 8 na drodze krajowej nr 94. Młody kierowca przejechał przez przejście dla pieszych z prędkością 115 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość o 65 km/h. 21-letni mieszkaniec gminy Białobrzegi został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł i 10 punktami karnymi. 

Policja po raz kolejny apeluje o rozważną i zgodną z przepisami jazdę. Często zapominamy, że zwiększenie prędkości z 50 km/h do 70 km/h powoduje wydłużenie drogi hamownia niemal dwukrotnie. Jest to nierzadko różnica między porysowanym zderzakiem, a poważnym wypadkiem. Pamiętajmy, że na drodze każdy z nas odpowiada nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

Poprzedni artykułSzkółka Stali Łańcut zmienia się w Akademię Piłkarską
Następny artykułChodziła po dachu sklepu. Nie było z nią kontaktu, trafiła do szpitala