Home Gmina Markowa Dożynki Gminne Gminy Markowa w Tarnawce

Dożynki Gminne Gminy Markowa w Tarnawce [FOTO]

0
480
W niedzielę 22 sierpnia 2021 r. w Tarnawce odbyły się Dożynki Gminne Gminy Markowa.
Od południa drogami gminy odbywał się przejazd korowodów dożynkowych. O godzinie 14:00 w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnawce sprawowana została Msza Św. dziękczynna za tegoroczne zbiory. Mszę św. koncelebrowali proboszczowie z naszych parafii: ks. Zygmunt Suski, ks. Roman Chowaniec oraz ks. Paweł Konieczny.
Po mszy św. nastąpiło przejście korowodu dożynkowego na czele z Zespołem Orkiestry Dętej z Markowej oraz starostami dożynkowymi z każdej miejscowości gminy na stadion, gdzie odbyły się główne uroczystości.
W
części obrzędowej z udziałem dziewięciu delegacji wieńcowych znalazły się tradycyjne pieśni i obrzędy dożynkowe. Zaprezentowane zostały wszystkie wieńce oraz nastąpiło przekazanie chlebów dożynkowych gospodarzowi dożynek wójtowi gminy Markowa Mirosławowi Macowi a także podzielenie chleba wśród wszystkich zebranych.

W niedzielę 22 sierpnia 2021 r. w Tarnawce odbyły się Dożynki Gminne Gminy Markowa.

Już od godziny 12:00 drogami naszej…

Opublikowany przez Centrum Kultury Gminy Markowa Wtorek, 24 sierpnia 2021

W programie artystycznym udział wzięły zespoły Centrum Kultury Gminy Markowa: Zespół Śpiewaczy „Husowianie”, Zespół Śpiewaczy z Markowej, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Markowianie”, Zespół baletowy z Husowa, Zespół Pieśni i Tańca „Markusy”, Kapela Ludowa „Markowianie” oraz Kapela Podwórkowa „Misie”.
Całość wydarzenia zakończyła zabawa taneczna.
źr. CK Gminy Markowa/Facebook