Strona główna Wiadomości Długi weekend na drogach powiatu. Policja podała statystyki

Długi weekend na drogach powiatu. Policja podała statystyki

140
0

Od środy, łańcuccy policjanci prowadzili działania związane z długim czerwcowym weekendem. W tym czasie na drogach powiatu łańcuckiego doszło do dziewięciu kolizji. Nie odnotowano natomiast zdarzeń, w których uczestnicy odnieśli obrażenia. Funkcjonariusze zatrzymali trzech kierowców, którzy po spożyciu alkoholu usiedli za kierownicą. 

Wraz z długim weekendem, wielu z nas zdecydowało się na krótszy lub dłuższy wyjazd. Na drogach występował zwiększony ruch pojazdów, a na chodnikach i poboczach spotkać można było korzystających z ładnej pogody spacerowiczów. W tym czasie, dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach i płynności ruchu, służbę pełniła większa liczba funkcjonariuszy.


W ciągu ostatnich pięciu dni, policjanci odnotowali 9 zdarzeń drogowych, w których nikt nie został ranny. Niestety i tym razem znaleźli się kierowcy, którzy usiedli za kierownicą mimo, że wcześniej spożywali alkohol. Jeden z nich odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, dwóch pozostałych, za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu. 


Wszyscy 3 kierowcy stracili już prawo jazdy, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd.