Strona główna Miasto Łańcut Centrum Medyczne z dotacją na zakup sprzętu onkologicznego

Centrum Medyczne z dotacją na zakup sprzętu onkologicznego

200
0

Powiat Łańcucki pozyskał dotację celową w kwocie 199 tys. 867,04 zł z rezerwy ogólnej budżetu państwa na realizację zadania pn.: „Zakup najnowszej generacji sprzętu do wizualizacji węzła wartownika w onkologii – toru wizyjnego 4k ICG RUBINA w Centrum Medycznym w Łańcucie Sp. z o.o.”. Całkowity koszt aparatury medycznej zakupionej 3 grudnia 2021 r. dla pacjentów Bloku Operacyjnego w Powiatowym Szpitalu św. Michała Archanioła w Łańcucie wyniósł 329 tys. 650,41 zł.
  Ten najnowszej generacji sprzęt niezbędny do wizualizacji węzła wartownika w onkologii (mapowania przerzutów raka), co stanowi warunek konieczny do wczesnej diagnostyki zmian patologicznych i przyczynia się do poprawy jakości i skuteczności leczenia pacjentów chorych na nowotwór.
  Nowy, zakupiony sprzęt medyczny ma udowodnione zastosowanie w ginekologii onkologicznej (rak szyjki macicy, endometrium, sromu), w czerniaku i raku piersi, a także w urologii w przypadku raka prącia. Atutem sprzętu jest to, że dzięki zastosowanej w nim kamerze można zobrazować najdrobniejsze zmiany nowotworowe.