Strona główna Miasto Łańcut 28-letni kierowca BMW jechał z prędkości 128 km/h

28-letni kierowca BMW jechał z prędkości 128 km/h

179
0

Mandat i punkty karne – to konsekwencje, jakie ponieśli kierowcy, którzy w tym tygodniu znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Jeden z nich stracił również uprawnienie do kierowania pojazdami na okres trzech miesięcy.

Policjanci łańcuckiej drogówki systematycznie patrolują miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Na bieżąco również weryfikują zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców naszego powiatu.

Tylko w tym tygodniu policjanci wystawili kilkadziesiąt mandatów za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Dla jednego z kierujących kontrola prędkości skończyła się również zatrzymaniem prawa jazdy. W Rakszawie, miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości do 50 km/h, 28-letni kierowca BMW jechał z prędkości 128 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętaj, że zimowa aura sprawia, że na drodze może być bardzo ślisko. Ściągnijmy nogę z gazu i dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze.

ź: KPP Łańcut