Strona główna Sport Wróciła b-klasa. Mocny start drużyn z Wysokiej i Białobrzegów

Wróciła b-klasa. Mocny start drużyn z Wysokiej i Białobrzegów [FOTO]

322
0

Klasa B to najniższy piłkarski poziom rozgrywkowy na Podkarpaciu. Amatorski sport cieszy się sporym zainteresowaniem, co mogliśmy uświadczyć będąc na kilku spotkaniach na terenie naszego powiatu. 

Kluby z naszego powiatu występują w dwóch grupach klasy B rzeszowskiego podokręgu. W sezonie 2021/22 w grupie III grają: Arka Albigowa, Czarni Kraczkowa, Dąb Kosina, Jawor Krzemienica i Orzeł Wysoka Łańcucka, natomiast w grupie IV: Brzeg Białobrzegi, Budovia Budy Łańcuckie, Głuchowianka Głuchów, Las Zalesie, Wisłok Czarna i Włókniarz II Rakszawa.

W miniony weekend odbyła się I kolejka w obu tych grupach.

Udanie rozgrywki rozpoczął Orzeł Wysoka, który na własnym stadionie rozgromił 6:0 drugą drużynę Iskry Jawornik Polski. W pozostałych meczach drużyn z powiatu: Czarni Kraczkowa uległa u siebie Galicji Chmielnik 0:2, Jawor Krzemienica zremisował 2:2 z Polonią Hyżne, a Arka Albigowa pauzowała.

W grupie IV Brzeg Białobrzegi przekonująco zwyciężył w Głuchowie miejscową Głuchowiankę 5:2, Las Zalesie uległ w Łące 0:3, Wisłok Czarna pokonał w Trzebusce 2:0 Herkules, Budovia Budy Łańcuckie przegrała u siebie ze Stobierną Krzywe 3:7, a Włókniarz II Rakszawa zremisował 1:1 w Krasnem z Crasnovią.