Strona główna Gmina Łańcut Tłumy na basenie w Wysokiej. Otwarty po wielu latach

Tłumy na basenie w Wysokiej. Otwarty po wielu latach

339
0

Od środy można korzystać z basenu w Wysokiej. Po wielu latach zamknięcia, dzięki rewitalizacji znów może cieszyć szukających wypoczynku nad wodą. Przez pierwsze dni funkcjonowania zainteresowanie jest bardzo duże.

W tym roku wejście na basen jest darmowe. Obiekt będzie czynny minimum do 31.08. 21 od poniedziałku do niedzieli w godz. od 10 do 19.


Do dyspozycji użytkowników są dwie niecki basenowe, przebieralnie, sanitariaty oraz prysznice. Basen dla dzieci ma wymiary 10,66 x 14,48 m i głębokości od 0,68 m do 1,29 m. Natomiast ten dla dorosłych: 24,51 x 14,48 m i głębokość od 1,29 m do 2,70 m.

Wielu mieszkańców gminy Łańcut i okolic czekało na ponowne uruchomienie tego obiektu wiele lat. Od środy korzystało z niego już sporo osób, ale najwyższa frekwencja dopisała na weekendzie, również dzięki dobrej pogodzie.

 

Umowa na kompleksową rewitalizację basenu w Wysokiej i terenu wokół niego została podpisana rok temu. Inwestycja miała zostać ukończona 30 kwietnia 2021 r.

Dlaczego dopiero teraz otworzono basen? Tłumaczy to wójt gminy Łańcut- Jakub Czarnota:

Niestety zamykanie gospodarki, z którym mamy do czynienia od marca 2020 r. przyczyniło się także do opóźnień w realizacji inwestycji. Ostatnie prace na basenie zakończyły się kilka dni temu.

Zdajemy sobie sprawę, że sezon dobiega końca. Mimo wszystko podjęliśmy się trudu, by oddać do dyspozycji mieszkańców obiekt, na który wiele osób czeka. Opóźnienie się inwestycji utrudniło zakończenie prac wokół basenu. Nie mamy jeszcze parkingu oraz zaplecza gastronomicznego. To pojawi się w nowym sezonie, który dzięki temu, że woda jest podgrzewana panelami słonecznymi, rozpocznie się wiosną 2022 r.

Nie zmienia to faktu, że z dumą i radością oddajemy mieszkańcom gminy Łańcut nowoczesny obiekt, który w połączeniu z już istniejącą w jego pobliżu infrastrukturą sportową (Orlik, korty tenisowe, piłka plażowa, siłownia plenerowa) tworzy zalążki centrum sportowo- rekreacyjnego gminy Łańcut.
Do zobaczenia w Wysokiej. Bawcie się dobrze, bezpiecznie i dzielcie się z nami opiniami oraz uwagami na temat basenu. Weźmiemy je pod uwagę przy planowaniu dalszych prac i organizacji sezonu 2022 r.

Zakres prac dotyczył rozbudowy i nadbudowy istniejącego budynku socjalnego, budowy nowego budynku
zaplecza technologicznego, przebudowy niecki basenowej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, zagospodarowanie otoczenia wraz z wykonaniem ogrodzenia. W niecce basenowej wykonane zostały nowe okładziny, a głębokości dostosowane zostały dla dzieci i dorosłych. Zamontowane zostały także zjeżdżalnie, kurtyny wodne i armatki.

Obiekt posiada własną instalację solarną i fotowoltaiczną. Dzięki czemu można z niego korzystać nawet gdy na zewnątrz warunki nie są najlepsze. Za sprawą solarów temperatura wody może zostać podgrzana do 25 stopni. Energia z paneli fotowoltaicznych jest wykorzystywana do zasilania urządzeń i ogrzewania budynków całego zaplecza technicznego i sanitarnego oraz oświetlenia obiektu.

Koszt realizacji inwestycji to prawie 4,9 mln zł z czego ok. 50 % to dotacja.

Na inwestycję gmina pozyskała środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 6.5 Rewitalizacja przestrzeni regionalnej –Zintegrowane Inwestycje Terytorialne, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.