Strona główna Gmina Rakszawa Stracił prawo jazdy za kierowanie po pijaku. Złapany znów pod wpływem

Stracił prawo jazdy za kierowanie po pijaku. Złapany znów pod wpływem

295
0

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierujący, którego wczoraj w Rakszawie zatrzymali łańcuccy policjanci. Okazało się również, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, które już wcześniej stracił za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło wczoraj po godz. 12 na drodze powiatowej w Rakszawie. Do kontroli drogowej policjanci zatrzymali kierującego pojazdem marki Suzuki. Za kierownicą samochodu siedział 58-letni mieszkaniec gminy Rakszawa. Mężczyzna był pijany. Badanie staniu trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Jazda samochodem „na podwójnym gazie” nie była jedynym przewinieniem kierowcy suzuki. Okazało się, 58-latek nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna sam przyznał, że już wcześniej prawo jazdy zostało mu zatrzymane za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. 

Teraz za swoje czyny 58-latek odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.