W ostatnich latach spotkania derbowe pomiędzy Stalą Łańcut, a Wisłokiem Czarna budziły wiele emocji. Nie inaczej było tym razem. Choć na boisku Stal zdominowała gospodarzy z Czarnej, to o tym meczu głośno się zrobiło głównie za sprawą wydarzeń pozaboiskowych.

Najpierw klub z Czarnej w pomeczowej relacji zasugerował, że podczas spotkania rzekomy kibic Stali miał dopuścić się incydentu rasistowskiego i wezwał władze Stali Łańcut do stanowczej reakcji.

Derby dla Stali!WISŁOK CZARNA 1:5 (0:2) Stal Łańcut Bramkę dla Wisłoka zdobył Paweł Wójtowicz Zasłużone zwycięstwo…

Opublikowany przez Wisłok Czarna Niedziela, 6 września 2020

W kolejnym poście na portalu Facebook, Wisłok Czarna poczynił zarzut wobec piłkarzy Stali. Mieli oni zostawić po sobie szatnie w tragicznym stanie.Hej SPEC Stal ŁańcutGratulujemy zasłużonej wygranej, nikt nie ma co do tego żadnych wątpliwości, ale proponujemy…

Opublikowany przez Wisłok Czarna Poniedziałek, 7 września 2020

W sieci zawrzało. W związku z poważnymi zarzutami powodującymi podważenie reputacji Stali, zarząd klubu z Łańcuta wystosował oświadczenie. Władze Stali odpierają obydwa zarzuty. W oświadczeniu czytamy, że to służby porządkowe klubu z Czarnej nie zainterweniowały wobec osoby, która nie jest kibicem Stali, a miała dopuścić się zachowań rasistowskich.Ponadto łańcucianie twierdzą, że szatnia została przez piłkarzy biało-niebieskich uporządkowana, a zdjęcia nie oddają stanu faktycznego, a w budynku pojawiało się wiele osób postronnych. Zarząd Stali uważa, że Wisłok Czarna po raz kolejny próbuje prowokować. Oświadczenie kończy się żądaniem usunięcia treści uderzających w dobre imię klubu z Łańcuta, w przypadku nie spełnienia tego warunku Stal grozi wejściem na drogę sądową.

Oficjalne oświadczenie Zarządu ŁKS Stal Łańcut:http://stallancut.futbolowo.pl/news,3176942,oswiadczenie.html

Opublikowany przez SPEC Stal Łańcut Wtorek, 8 września 2020

Po 9. kolejce Stal Łańcut jest liderem rzeszowskiej okręgówki. Wisłok Czarna zajmuje siódmą pozycje.