Strona główna Miasto Łańcut Stal Łańcut z III miejscem na turnieju z okazji 115-lecia Wisły Kraków!

Stal Łańcut z III miejscem na turnieju z okazji 115-lecia Wisły Kraków!

369
0

W niedzielę 17 października odbył się turniej klubów partnerskich, który został zorganizowany przez Wisłę Kraków. Do Myślenic przyjechało 16 drużyn z rocznika 2013, w tym drużyna Stali Łańcut.

Rozgrywki zostały podzielone na dwa etapy, a spotkania rozgrywane były na czterech boiskach, w systemie 5 na 5.

Poza gospodarzem turnieju – Wisłą Kraków udział wzięły takie drużyny, jak: Unia Oświęcim, Słowik Olkusz, Halny Kamienica, Głogovia Głogów Małopolski, Kaszowianka Kaszów, Szkoła Futbolu Staniątki, Polonia Przemyśl, OMS w Orłach, Dunajec Nowy Sącz, Akademia 2012 Jaworzno, Progress Andrychów, AP Bonito, KS Chełmek, Futbol Brzączowice, Stal Łańcut.

Drużyna z Łańcuta wyruszyła do Myślenic z trenerami Kamilem Kuźniarem i Dariuszem Woźniakiem w następującym składzie:

Milena Mączka, Tymon Słonina, Michał Pomykała, Adam Dąbek, Emil Trześniowski, Kamil Płatek, Wojtek Szpyrka, Jan Przystaś, Kacper Dubiel i Antoni Matyaszek.

Młodzi Stalowcy pokazali się z świetnej strony wygrywając wszystkie mecze grupowe, w tym spotkanie z gospodarzami turnieju. W fazie finałowej łańcucianie zmierzyli się ze zwycięzcami pozostałych grup: Akademią 2012 Jaworzno, Dunajcem Nowy Sącz i Polonią Przemyśl ostatecznie kończąc rozgrywki na 3 miejscu z bilansem bramkowym 35/14.

Na stronie akademii piłkarskiej Wisły Kraków możemy przeczytać komentarz trenera Dariusza Woźniaka:

„Turniej stał organizacyjnie na bardzo wysokim poziomie. Ciekawa formuła turnieju, w którym każda drużyna niezależnie od poziomu grała 6 meczów. Jeden mecz przerwy między pojedynkami był optymalny na rozmowę z zawodnikami i złapanie oddechu przed kolejnym spotkaniem. Drugi etap w którym rywalizowały już zbliżone poziomem drużyny, szkoleniowo dla zawodników jak i dla nas trenerów był niemal jak wisienka na torcie. Poziom sędziowania również stał na wysokim poziomie, gdyż w tej kategorii wiekowej to najważniejsze, żeby im po prostu nie przeszkadzać, ale trzeba to robić z wyczuciem. Dobrym pomysłem na przyszłość mogłoby być stworzenie stref dla trenerów oraz rezerwowych, czy drużyn oczekujących na swoje mecze. Dziękujemy za zaproszenie i świetnie spędzony czas w dobrym towarzystwie”.

Poprzedni artykułTragiczny wypadek w Albigowej. Nie żyje rowerzysta
Następny artykułKompletnie pijany wjechał w ogrodzenie. Ukrainiec stanie przed sądem