Strona główna Szpital Milion dla łańcuckiego szpitala

Milion dla łańcuckiego szpitala

185
0

We wtorek 30 października 2018 poseł Kazimierz Gołojuch w towarzystwie wiceminister zdrowia Józefy Szczurek – Żelazko poinformował o przekazaniu jednego miliona złotych na wyposażenie nowego pawilonu łańcuckiego szpitala.

Jak zauważył poseł Kazimierz Gołojuch to dzięki doskonałemu wnioskowi, który został przygotowany przez starostwo powiatowe i przez pracowników szpitala, udało się pozyskać milion złotych z rezerwy budżetu państwa na doposażenie Centrum Medycznego. Pani minister odwiedziła oddziały szpitalne, wyrażając głębokie uznanie  dla współpracy zarządu szpitala z  samorządem i wojewodą podkarpackim, dzięki której placówka prężnie się rozwija  realizując kolejne inwestycje.  Życzyła wszystkim obecnym kolejnych lat tak owocnej współpracy, podziękowała personelowi szpitala za konsekwentne działania na rzecz szpitala, bez których nie udało by się osiągnąć tak wiele, gratulując sukcesów  i wytrwałości w pracy.


W dalszej części spotkania głos zabrała pani Ewa Leniart wojewoda podkarpacki  dziękując personelowi szpitala za wspaniałą postawę i pomoc jakiej udzielali pacjentom z całego województwa, gdy z powodu strajku personelu szpitala w Rzeszowie,  pacjenci mieli utrudniony dostęp do świadczeń medycznych. Podkreśliła jak ważny jest rozwój szpitala nie tylko dla społeczności lokalnej, ale dla całego województwa. Wspomniała ubiegłoroczne otwarcie Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych z Pododdziałem Hepatologicznym, który jak podkreśliła jest jedyną tak nowoczesną placówką w regionie. Wyraziła duże uznanie dla współpracy zarządu szpitala  z samorządem, składając na ręce prezesa słowa podziękowania i wsparcia dla  dalszych działań. 
Na zakończenie uroczystości prezes podziękował za otrzymane środki finansowe i otrzymaną dotychczasową pomoc oraz wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę.