Strona główna Gmina Łańcut 36-latek trafił na trzy miesiące do aresztu za przemoc wobec żony

36-latek trafił na trzy miesiące do aresztu za przemoc wobec żony

219
0

W miniony piątek, Sąd Rejonowy w Łańcucie zastosował 3-miesięczny areszt wobec mężczyzny, który stosował przemoc wobec swojej żony.

Zjawisko przemocy domowej jest jednym z zagrożeń dla rodziny. Jej sprawca wykorzystując przewagę siły działa przeciwko innym domownikom, naruszając ich prawa i dobra osobiste, powodując cierpienie i szkody. Bardzo często świadkami, a także ofiarami przemocy są dzieci.

W ubiegłym tygodniu, policjanci interweniowali wobec 36-letniego mieszkańca gminy Łańcut. Nietrzeźwy mężczyzna awanturował się w domu, stosował przemoc fizyczną oraz groził pozbawieniem życia swojej żonie.

Jak ustalili policjanci, nie był to pierwszy przypadek przemocy domowej w tej rodzinie. Mężczyzna od dłuższego czasu nadużywa alkoholu i znęcał się nad członkami swojej rodziny. Sprawca przemocy został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Jednocześnie, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt dla 36-latka. Decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Policja apeluje o zgłaszanie każdego przypadku przemocy domowej. Pamiętajmy, że każdy ma prawo czuć się bezpiecznie. Nie wstydźmy się szukać pomocy. Zareagujmy nim będzie za późno.