Strona główna Wiadomości Powstanie rondo przy Bruk-Becie? Powiat wychodzi z inicjatywą

Powstanie rondo przy Bruk-Becie? Powiat wychodzi z inicjatywą

271
0

Samorząd Powiatu Łańcuckiego poinformował o podjęciu działań w celu poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i ograniczenia liczby wypadków drogowych na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 (611,5 km) z drogą powiatową nr 1522R w Krzemienicy.

Uczestnicy ruchu drogowego, którzy codziennie korzystają z tego skrzyżowania wyrażają opinię, że jest ono bardzo niebezpieczne dla użytkowników drogi. W związku z tym Zarząd Powiatu Łańcuckiego zachęca samorządy Miasta Łańcuta oraz gmin Łańcut i Czarna do podjęcia stanowisk i apeli w celu realizacji ronda w tym newralgicznym miejscu.

Z informacji uzyskanych od przedsiębiorców i samorządowców wynika, że wzrost natężenia ruchu drogowego, zarówno na DK-94, jak i lokalnych drogach powoduje znaczne trudności z włączaniem się pojazdów do ruchu z dróg podporządkowanych. Zwłaszcza znaczne utrudnienia stwarzają włączające się do ruchu pojazdy ciężarowe z naczepami, które obsługują znajdujące się w pobliżu firmy. Przebudowa drogi gminnej, spowoduje dalsze zwiększeniu ruchu w kierunku południowym oraz zwiększy obciążenie skrzyżowania, na którym już teraz odnotowuje się wzrost wypadków drogowych.

Według danych Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie, tylko w minionym roku doszło do siedmiu zdarzeń drogowych, których przyczyną było duże natężenie ruchu i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, przy włączaniu się do ruchu, zwłaszcza z drogi powiatowej.
Samorząd Powiatu Łańcuckiego wnosi o budowę skrzyżowania w ruchu okrężnym (ronda) oraz zmianę organizacji ruchu. W związku z obietnicami rządu dotyczącymi przeznaczenia znacznych środków finansowych na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach starostwo liczy na rozwiązanie problemu tego skrzyżowania. Na razie Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że projekt wymaga czasu i środków finansowych.