Strona główna Wiadomości Policja przypomina o obowiązkach właścicieli czworonogów

Policja przypomina o obowiązkach właścicieli czworonogów

155
0

Policjanci przypominają o ciążących na właścicielach psów obowiązkach. Pamiętajmy, że posiadanie czworonożnych towarzyszy, to nie tylko powód do radości, ale także odpowiedzialność za wszystkie szkody przez nie wyrządzone.

Co pewien czas, policjanci odbierają zgłoszenia, o niewłaściwej opiece sprawowanej nad czworonogami. Często sytuacja dotyczy psów, które pozostawione bez prawidłowej opieki mogą stanowić zagrożenie dla osób postronnych, czy też zostać potrącone przez samochód. W piątek funkcjonariusze interweniowali w dwóch takich przypadkach.

Do pierwszego z nich doszło w Krzemienicy. Po godz. 15, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o trzech wałęsających się po drodze psach. Jak ustalili policjanci nie była to pierwsza sytuacja, w której pozostawione bez opieki czworonogi biegają po okolicy i wbiegają na jezdnię. Wobec właściciela czworonogów policjanci wszczęli postępowanie wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. 

Natomiast po godz. 22, policjanci otrzymali zgłoszenie o pogryzieniu, do którego doszło w miejscowości Pogwizdów. Według przekazanych informacji, jedna z mieszkanek została zaatakowana przez psa wyprowadzonego bez smyczy. Zwierzę ugryzło kobietę w rękę. W tym przypadku sprawa trafi do sądu, gdyż właścicielka zwierzęcia odmówiła przyjęcia mandatu karnego.

Pamiętajmy, że zgodnie z art. 77 kodeksu wykroczeń za niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, grozi kara ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo kara nagany. 

Poprzedni artykułPożar stacji transformatorowej w fabryce śrub
Następny artykułChciał sprzedać w sieci towar. Stracił oszczędności