Strona główna Wiadomości PIERWSZA OFIARA NISKICH TEMPERATUR W POWIECIE ŁAŃCUCKIM

PIERWSZA OFIARA NISKICH TEMPERATUR W POWIECIE ŁAŃCUCKIM

151
0

Najprawdopodobniej przyczyną śmierci 59-letniego mężczyzny było wychłodzenie organizmu. Nad ranem jego ciało znaleźli na swojej posesji mieszkańcy Łańcuta.

Wczoraj, około godz. 6, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż na terenie jednej z łańcuckich posesji w śniegu leży człowiek. Nie dającego oznak życia mężczyznę znaleźli wychodzący do pracy domownicy. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.
Jak ustalili łańcuccy policjanci zmarły to 59-letni mieszkaniec gminy Łańcut. W nocy wszedł on na posesje zgłaszającego i tam zasnął w śniegu. Prawdopodobną przyczyną śmierci było wychłodzenie. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Ciało 59-latka zabezpieczono do badań. Przeprowadzona sekcja zwłok pomoże w ustaleniu bezpośredniej przyczyny zgonu.

Policja po raz kolejny przypomina i apeluje o zgłaszanie wszelkich informacji o osobach, które znajdują się w sytuacjach zagrażających ich życiu. Jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na Policję lub numer alarmowy 112. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.