Strona główna Wiadomości Miasto i gmina Łańcut nie uruchomią jutro syren

Miasto i gmina Łańcut nie uruchomią jutro syren

232
0

Pomimo informacji z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, według których jutro tj. 10 kwietnia o 8:41 w rocznicę Katastrofy Smoleńskiej, włączone miały zostać na trzy minuty syreny alarmowe, w ramach upamiętnienia katastrofy, w wielu miastach i gminach województwa nie usłyszymy ich.

Decyzję o niewłączaniu syren podjął wójt gminy Łańcut Jakub Czarnota oraz burmistrz miasta Łańcut, Rafał Kumek.

Czarnota przekazał za pośrednictwem social mediów:

Jako osoba odpowiedzialna za zarządzanie kryzysowe na terenie gminy Łańcut nie wyrażam zgody na włączanie syren z powodów innych niż rzeczywiste zagrożenie.

W związku z pytaniami o włączanie syren w dniu 10.04.2022 informuje, że póki co nie wpłynęło do mnie żadne pismo od Wojewody czy innych służb w tej sprawie. Nie widzę też powodów by w sytuacji działań wojennych za wschodnią granicą włączać syreny z przyczyn innych niż alarm. Jednostka OSP działająca na terenie gminy Łańcut, które zdecyduje się na włącznie syren, pomimo braku rzeczywistego zagrożenia, robi to na własną odpowiedzialność i ze świadomością, że podjęła takie działanie bez zgody i wiedzy osoby odpowiedzialnej za zarządzanie kryzysowe na terenie gminy Łańcut.

Jednozdaniowe stanowisko, bez komentarza, przedstawił też Rafał Kumek:

Poprzedni artykułWypadek na autostradzie. Utrudnienia w ruchu!
Następny artykułAkademia Stali Łańcut uzyskała brązową gwiazdkę w certyfikacji PZPN