Strona główna Wiadomości FILTRUJĄCE DYSTRYBUTORY WODY W SZKOŁACH I URZĘDZIE GMINY ŁAŃCUT 

FILTRUJĄCE DYSTRYBUTORY WODY W SZKOŁACH I URZĘDZIE GMINY ŁAŃCUT 

211
0

Gmina Łańcut odchodzi od plastiku, stawiamy na zdrowie, oszczędności oraz ochronę środowiska. Zakończył się montaż filtrujących dystrybutorów wody w szkołach podstawowych oraz Urzędzie Gminy Łańcut. Dzięki temu uczniowie i pracownicy szkół, a także pracownicy i mieszkańcy odwiedzający nasz urząd mogą bezpłatnie korzystać z przefiltrowanej i zdatnej do spożycia wody pitnej.

Wdrażany na naszym terenie rozwiązanie WATERPOINT to nowoczesny system oparty na podłączeniu dystrybutora do istniejącej sieci wodociągowej i filtracji wody bezpośrednio przed jej spożyciem, co daje gwarancję bezpieczeństwa i świeżości wody. Takie rozwiązanie gwarantuje nieograniczony dostęp do wody bez konieczności wymiany butli, zakupów wody gazowanej, magazynowania zapasów wody i podgrzewania jej na herbatę, czy kawę.

W ramach umowy zawartej przez gminę z firmą dostawca jest zobowiązany do regularnych przeglądów dystrybutorów, wymiany filtrów i ewentualnych napraw wszelkich usterek.

Główne korzyści wynikające z wdrożenia systemu:
👍 ochrona środowiska – piecie wody z dystrybutora to mniejsze zużycie plastiku
👍 oszczędności finansowe dla gminy – mniej plastiku w szkołach i urzędzie to mniej odpadów (od 2020 r. firma odbierająca odpady rozlicza gminę z każdej tony wyprodukowanych śmieci)
👍 oszczędności finansowe dla uczniów, rodziców i pracowników urzędu oraz szkół – zamiast codziennego kupowania wody, wystarczy jednorazowo zaopatrzyć siebie lub ucznia w bidon
👍 zdrowie – powszechny i nieograniczony dostęp do wody pitnej jest ważnym czynnikiem w profilaktyce walki z otyłością zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

Dystrybutory WATERPOINT zostały zamontowane w
💧 Urzędzie Gminy Łańcut
💧 Szkole Podstawowej w Albigowej
💧 Szkole Podstawowej w Handzlówce
💧 Zespole Szkół w Cierpiszu
💧 Szkole Podstawowej w Kraczkowej
💧 Szkole Podstawowej w Soninie
💧 Szkole Podstawowej w Wysokiej
💧 Zespole Szkół w Głuchowie
💧 Zespole Szkół w Kosinie
💧 Zespole Szkół w Rogóżnie