Strona główna Miasto Łańcut Co dalej z fabryką wódek w Łańcucie? W lutym spotkanie z właścicielem

Co dalej z fabryką wódek w Łańcucie? W lutym spotkanie z właścicielem

220
0

Podczas poniedziałkowej sesji rady powiatu, starosta Adam Krzysztoń poinformował o spotkaniu z dyrektorami fabryki wódek.

W spotkaniu z dyrektorami i członkami zarządu fabryki oprócz starosty udział wziął poseł Kazimierz Gołojuch i Burmistrz Łańcuta- Rafał Kumek. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że sytuacja finansowa nie jest najlepsza. W związku z tym szefowie firmy zamierzają zamknąć linie rozlewnicze w Łańcucie i przenieść je do Starogardu Gdańskiego, gdzie właściciele maja drugą fabrykę. Poprawione ma zostać funkcjonowanie gorzelni. Poseł wraz z samorządowcami zapewniani byli, że firma ma również pomysł na Muzeum Gorzelnictwa.

Starosta poinformował również, że swoje propozycję do właściciela wystosował Jan Roman Potocki, który dwukrotnie spotkał się z amerykańskim właścicielem fabryki wódek w Łańcucie- Williamem Carey’em. W lutym ma dojść do jego spotkania ze starostą, burmistrzem i posłem. Adam Krzysztoń zamierza przekonywać Carey’a by budował markę na podstawie 250-letniej tradycji

W imieniu mieszkańców Powiatu Łańcuckiego i Miasta Łańcuta Starosta, Burmistrz i Poseł, skierowali 14 grudnia 2020 r. pismo do Williama CareyA Prezes Zarządu CEO United Beverages S.A. następującej treści: